• +48 22749 3436
  • Pon - Pt 9.00 - 17.00

Branżowość

Branżowość i prekonfiguracja MRPII.

Nasze oprogramowanie MRPII, poza standardowymi funkcjami dostępnymi w tej klasie systemów, zawierają funkcjonalności niezbędne dla przedsiębiorstw z danej branży. 

Image

Odpowiednio dobrane i skonfigurowane mechanizmy systemu Signa od samego początku koncentrują się na zaspokojeniu potrzeb we właściwym zakresie i skali.

 

Niemal każda funkcjonalność w wersji dla danej branży została skonfigurowana w oparciu o rzeczywiste schematy jej wykorzystywania, by dokładnie działać tak, jak pracują użytkownicy. Pozwala to na rozpoczęcie pracy z głównymi komponentami programu natychmiast, bez konieczności „przebijania się” przez dokumentację. Po prostu zainstaluj i działaj!

Dla kogo oprogramowanie Datainfo?

W oparciu o szkieletowy system Signa przygotowaliśmy kilka wariantów konfiguracyjnych dla różnych rodzajów działalności, oto najważniejsze z nich:

  • Produkcja dyskretna - dotyczy wytwarzania maszyn, narzędzi, mebli i wielu innych podobnych produktów o definiowalnej strukturze konstrukcyjnej i marszrucie technologicznej, konfiguracja może obejmować produkcję seryjną, wariantową i jednostkową "pod zamówienie Klienta".
  • Produkcja procesowa -  dotyczy schematów wytwórczych opartych o technologiczne receptury wyrobów, niezbędne np. przy produkcji półproduktów z metali lub tworzyw sztucznych, również w oparciu o zindywidualizowane zamówienia Klientów.
  • Produkcja poligraficzna - dość specyficzny rodzaj działalności usługowo-produkcyjnej, w której prekonfiguracja systemu obejmuje szeroki zakres usług drukarskich i introligatorskich, w tym skomplikowane procesy montażu.
  • Produkcja biżuterii - kolejny, dość skomplikowany schemat wytwórczy, uwzględniający zarówno wielowariantową produkcję dyskretną, jak i procesowy schemat produkcji komponentów.
  • Sieciowy handel hurtowy, logistyka, zarządzanie kontaktami z klientem - dotyczy pełnej obsługi np. sieci sklepów powiązanych z centralnym systemem planowania produkcji.

Dobra definicja, to dobry początek.

W przypadku wielu firm, zwłaszcza produkcyjnych, uruchomienie systemu zaczyna się od dobrego przygotowania definicji materiałów, półproduktów i wyrobów. Właściwe ich opisanie w nowym programie niewątpliwie przyśpiesza uruchomienie całego systemu, dlatego branżowość naszych rozwiązań zaczyna się już od dopasowanego opisania struktur materiałowych i komponentowych BOM (ang. Bill Of Materials). Prawidłowe definicje stanowią centralny element łączący wiele funkcji systemu. Zaopatrzenie, zarządzanie zapasami, planowanie potrzeb materiałowych i zużycia, kalkulacja kosztów i obsługa sprzedaży - to tylko kilka przykładowych funkcji ściśle powiązanych z wykazem definicji.

Diabeł tkwi w szczegółach.

Każda firma ma swoją specyfikę, która na dodatek często stanowi o jej przewadze konkurencyjnej. Wiemy o tym i wdrożenie systemu prekonfigurowanego w naszym rozumieniu realizowane jest etapowo wg przemyślanej metodologii – takie wdrożenie programu spowoduje, że w średniej wielkości firmy już w ciągu kilku tygodni możliwe będzie uruchomienie nowej struktury automatyzującej powtarzalne czynności i usprawniającej kluczową działalność. Pozwoli to Państwu na uzyskanie mierzalnych oszczędności, które mogą być np. w pełni wystarczające do finansowanie dalszych etapów wdrożenia systemu!

Image

Idea systemu prekonfigurowanego Datainfo zakłada spełnienie oczekiwań firmy działającej w segmencie danej branży.

Nasza witryna korzysta z plików cookies. Pozostając na niej zgadzasz się na ich użycie