• +48 22749 3436
  • Pon - Pt 9.00 - 17.00

Cloud Computing

Cloud computing. SaaS.

Oprogramowanie jako usługa (SaaS - ang. Software as a Service) jest nową metodą świadczenia usług outsourcingu oprogramowania, polegającą na zdalnym udostępnianiu aplikacji biznesowych poprzez sieć Internet. 

Image

Powszechny dostęp do Internetu i doskonalsze standardy bezpieczeństwa usuwają ograniczenia w rozwoju systemów SaaS.

 

Korzystanie z oprogramowania w modelu SaaS to przede wszystkim znaczne obniżenie łącznych kosztów utrzymania systemów. To również brak procesu instalacji i aktualizacji wielu instancji programu oraz utrzymania skomplikowanych rozwiązań we własnym zakresie - oprogramowanie znajduje się na serwerach dostawcy usługi. Opłata za dostępność usługi jest w tym przypadku naturalną formą rozliczeń - prosto, przejrzyście, bez zbędnych komplikacji.

Najczęściej spotykanym sposobem wdrożenia oprogramowania jest model, w którym wymagany jest zakup licencji i realizacja prac instalacyjnych na serwerze wewnętrznym (w sieci LAN) i na komputerach użytkowników końcowych. Obecny rozwój sieci Internet, oprogramowania narzędziowego i możliwości przeglądarek internetowych umożliwiły rozwój zarówno prostych, jak i rozbudowanych programów, które pozwalają na zaawansowaną interakcje z użytkownikiem. Wygodny dostęp do baz danych i powszechnie znanych aplikacji użytkowych nie jest już problemem  (np. Microsoft Outlook Web Access). Interaktywne aplikacje webowe to również droga dla rozwoju niedrogich i jednocześnie zaawansowanych aplikacji dla biznesu. I to jest również nasza droga rozwoju.

Najnowszy projekt.

Rozwiązanie, nad którym obecnie pracujemy, jest zbieżne funkcjonalnie z obecnie oferowanym oprogramowaniem aplikacyjnym. Dedykowane jest dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie będą musiały utrzymywać własnej, zaawansowanej technicznie infrastruktury oraz specjalistów do jej obsługi. Klient będzie mógł zakupić nasze rozwiązania w formie usługi, płacąc proporcjonalnie do zakresu jej wykorzystania i swojej aktualnej sytuacji biznesowej. Wraz z rozwojem działalności będzie można zwiększyć ilość używanych komponentów funkcjonalnych i dopasować zakres użycia zasobów do nowych potrzeb. W ramach ustalonej wspólnie polityki bezpieczeństwa, oprogramowanie może być również dostępne dla użytkowników niezależnie od ich miejsca przebywania i czasu korzystania - o bezpieczeństwo i ciągłość działania aplikacji zatroszczy się nasz zespół techniczny pracujący w trybie 24/7! 

Nasza witryna korzysta z plików cookies. Pozostając na niej zgadzasz się na ich użycie